Łazienka z wanną i prysznicem – główne zalety

Wykończenie lub remont łazienki wiąże się zwykle z decyzją, jakiego typu wyposażenie w niej zamontujemy. Choć istnieją zarówno zwolennicy relaksujących kąpieli w wannie, jak i wielbiciele szybkich pryszniców, najlepiej jest mieć możliwość wyboru.

Łazienka w pełni wyposażona

lazienka-z-wanna-i-prysznicemKiedy decydujemy się na montaż wanny oraz kabiny prysznicowej w pomieszczeniu łazienkowym, otrzymujemy wielofunkcyjny salon kąpielowy. Nie mamy ograniczonego wyboru, kiedy chcemy skorzystać z odświeżającego prysznica – wybieramy kabinę, która niejednokrotnie udostępnia też deszczownicę czy panel z pionowym hydromasażem, biczami wodnymi. Podobnie, chcąc wziąć kąpiel, mamy dostępną wygodną wannę, często również z dodatkowymi funkcjami niedostępnymi w przypadku kabiny.

Połączenie przyjemności i funkcjonalności

Łazienki które wyposażone są w oba typy udogodnień pozwalają nam na łączenie różnych sposobów higieny i pielęgnacji. Wiele zabiegów domowego SPA wymaga kąpieli w wannie na przykład z użyciem naparów czy specjalistycznych dodatków. Podobnie, istnieją kosmetyki czy peelingi których użycie jest możliwe właściwie jedynie pod bieżącą wodą, co zapewnia prysznic. Warto podkreślić również, że łazienka tego typu umożliwia jednoczesne korzystanie z niej dwóch bliskich osób mimo jednego pomieszczenia, co dla wielu może być istotną kwestią.

Dobry projekt łazienki podstawą sukcesu

Nie zawsze umieszczenie zarówno kabiny prysznicowej, jak i wanny w łazience jest proste. Oczywiście, rozwiązanie takie wymaga nieco większej przestrzeni niż łazienka z samym prysznicem czy wanną, jednak zwykle odpowiednio dopracowany projekt pozwala na właściwą adaptację pomieszczeń nawet o niezbyt dużym metrażu. Szklana, przezroczysta kabina prysznicowa nie pomniejsza optycznie przestrzeni, zaś odpowiednio zamontowane lustra mogą sprawić, że łazienka z prysznicem i wanną wydaje się większa niż taka z jednym z tych elementów o tej samej powierzchni.

Wydzielenie stref użytkowych w łazience

Dzięki montażowi wanny obok prysznica, można podzielić łazienkę na kilka stref funkcjonalnych. Jeżeli jest to pomieszczenie, w którym również znajduje się pralka i toaleta, warto w sposób logiczny je oddzielić i w pewnym sensie poukładać. Kabina prysznicowa bez brodzika pozwala na spójne zagospodarowanie pewnego fragmentu łazienki – listwy odpływowe w podłodze w połączeniu z prostymi, przezroczystymi drzwiami mogą stworzyć wrażenie dużej przestrzeni obok wanny w strefie SPA, zaś ustawienie pralki czy kosza na bieliznę w zabudowie pozwoli podnieść estetykę pomieszczenia.

Posiadanie łazienki wyposażonej w wannę i prysznic niesie za sobą wiele zalet. Wynikają one nie tylko z komfortu użytkowania, ale również z wielu możliwości dobrego zagospodarowania przestrzeni jakie daje tego typu rozwiązanie.

Leave a Reply

Captcha loading...