Ogrodzenie panelowe czy siatka ogrodzeniowa?

Ogrodzenie panelowe czy siatka ogrodzeniowa?

Ogrodzenie to nieodłączna część posesji. Każdy kto chce oddzielić swój teren, zadbać o prywatność i bezpieczeństwo decyduje się na montaż ogrodzenia. Jednak wybór ogrodzenia nie należy do prostych zadań. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy na rynku jest coraz większy wybór ogrodzeń różnego rodzaju.

Z racji tego, że ogrodzenie to inwestycja na długie lata, powinno być stabilne i wytrzymałe.

Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe ostatnimi czasy zyskały na popularności. Jest to prosty i klasyczny typ ogrodzenia, który charakteryzuje się wieloma zaletami.

Panele ogrodzeniowe składają się z słupków i przęseł. Przęsła składają się z drutów. Pod kątem grubości drutów można podzielić ogrodzenie na:

 • panele ogrodzeniowe 656
 • panele ogrodzeniowe 868

Ogrodzenie panelowe niezależnie czy jest zamontowane dla domu czy firmy ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo i chronić prywatność. Obie te funkcje spełnia bardzo dobrze.

Panele ogrodzeniowe mogą występować w innych wariantach niż klasyczne:

 • panele z taśmą ogrodzeniową
 • ogrodzenie gabionowe

Zalety ogrodzenia panelowego

Wytrzymałość

Ogrodzenia panelowe są bardzo wytrzymałe na złe warunki atmosferyczne i chemiczne. Większość producentów cynkuje ogniowo ogrodzenia panelowe, co daje im jeszcze większą wytrzymałość i chroni przed korozją. Dodatkowo coraz częściej panele malowane są bardzo wytrzymałą farbą proszkową, przy pomocy metody malowania proszkowego, która pomaga równomiernie rozprowadzić farbę i pozwala uzyskać gładki efekt.

Uniwersalność

Panele ogrodzeniowe słyną również z wyjątkowej uniwersalności. Można je spotkać zamontowane zarówno dla domu jak i firmy, terenu przemysłowego, osiedla mieszkaniowego lub obiektu sportowego. Wszędzie świetnie się sprawdzają.

Stabilność

Ogrodzenia panelowe są bardzo stabilne. Dzięki swojej konstrukcji mogą być montowane na nierównym terenie, nie wyginają się i nie przewracają pod wpływem np. wiatru.

Estetyka

Ogrodzenia panelowe są uznawane za bardzo estetyczne rozwiązanie. Bardzo dobrze się prezentują i wpasują się do każdego krajobrazu. Dodatkowo można je pomalować metodą proszkową, co doda im elegancji.

Montaż

Montaż ogrodzenia panelowego jest prosty i szybki. Można do tego zatrudnić profesjonalną ekipę, ale można również bez problemu zamontować ogrodzenie samemu.

Siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa składa się z dosyć wąskich drutów przeplatanych ze sobą. Siatki ogrodzeniowe dzielą się na 2 rodzaje:

Pleciona

Sprzedawana jest w rolkach. Wykonuje się ją z drutów, których ogniwa łączą się ze sobą w miejscach styków. Najczęściej można ją spotkać w wersji ocynkowanej lub powlekanej zielonym PVC.

Zgrzewana

Wykonywana jest z solidniejszego drutu o różnych przekrojach. Drut łączy się w taki sposób, żeby powstały oczka kwadratowe lub prostokątne. Ten rodzaj siatki jest sztywniejszy niż siatka pleciona. Siatka zgrzewana również może być ocynkowana lub powlekana PVC.

Siatka pleciona i zgrzewana – porównanie

 • Drut siatki plecionej jest cieńszy niż drut siatki zgrzewanej,
 • Siatka zgrzewana jest bardziej wytrzymała. Siatka pleciona szybkiej zdziera wartę cynku, przez co jest mniej odporna na korozję.
 • Siatka zgrzewana jest stabilniejsza, mniej się wygina i wykrzywia.
 • Siatka pleciona jest trudniejsza w montażu, ponieważ musi być mocno naciągnięta i potrzeba do tego więcej niż jednej osoby.

Zalety siatki ogrodzeniowej

 • Odporność na korozję – siatki ogrodzeniowe również są cynkowane ogniowo, co chroni je przed korozją.
 • Koszt – to zdecydowanie duża zaleta siatki ogrodzeniowej. W porównaniu z innymi ogrodzeniowe siatka wypada najtaniej.
 • Uniwersalność – siatki ogrodzeniowe mogą być montowane wszędzie. Podobnie jak panele ogrodzeniowe sprawdzą się one dla wielu terenów i posesji.

Panele czy siatko – co wybrać?

Wybór odpowiedniego ogrodzenia jest w dużej mierze zależny od tego co chcemy ogrodzić, ile pieniędzy chcemy wydać i jakiej jakości ogrodzenia potrzebujemy.

Nie da się ukryć, że ogrodzenia panelowe są stabilniejsze i solidniejsze niż siatka ogrodzeniowa.

Jednak wiele zależy od naszych upodobań i zapotrzebowania. Warto również wziąć pod uwagę, że ogrodzenie powinno służyć latami i dobrze się prezentować.

Leave a Reply

Captcha loading...