Podłoga tarasowa – jaki materiał wybrać?

Na rynku dostępny jest duży wybór materiałów przeznaczonych do wykończenia podłogi na balkonie, czy tarasie. Decydując się na któreś rozwiązanie trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby podłoga była wytrzymała i odporna na czynniki atmosferyczne i mechaniczne, takie jak: wilgoć, słońce, mrozy, wysokie temperatury i inne. Bardzo istotny jest też jej wygląd, to żeby pasowała do stylu, w którym urządzony jest dom i tworzyła z nim spójną całość.

Drewno – ponadczasowa podłoga tarasowa

podloga-tarasowaDrewniana podłoga tarasowa to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością od lat. Dostępne jest wiele rodzajów i gatunków drewna, które będą prezentować się bardzo stylowo, urokliwie i wprowadzą unikalny klimat. Decydując się na ten rodzaj materiału trzeba jednak pamiętać, że należy o nią odpowiednio dbać, żeby mogła spełniać swoją funkcję przez lata. Zwykle drewniane podłogi balkonowe i tarasowe są impregnowane, jednak zaleca się aby powtórzyć ten zabieg przynajmniej dwa razy do roku, aby ochronić drewno przez działaniem promieni słonecznych, deszczem, śniegiem, czy niskimi temperaturami.

Gres na taras – bardzo popularny i  trwały materiał

Płytki gresowe to bardzo trwały produkt, który świetnie sprawdzi się na podłogach znajdujących się na zewnątrz i w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Jest on odporny na mróz, deszcz i inne czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Na rynku dostępna jest szeroka gama najróżniejszych faktur, wzorów i kolorów płytek gresowych, dlatego z pewnością każdemu uda się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Przy wyborze gresu na taras warto zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjny wygląd, ale również fakturę- płytki z gresu szkliwnego są śliskie, dlatego poleca się wybieranie płytek antypoślizgowych o wytłaczanej fakturze.

Płyty tarasowe betonowe – eleganckie i komfortowe

Popularnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o wykończenie podłóg na tarasach i balkonach są tarasowe płyty betonowe. Mogą one imitować kamień, czy drewno, a przy tym są tańsze i trwałe. Podłoga tego typu świetnie pasuje do nowoczesnych budynków, jest klasyczna i elegancka. Ponadto betonowa podłoga tarasowa jest odporna na wszelkie czynniki atmosferyczne, mechaniczne i nie wymaga dodatkowej konserwacji. Płyty betonowe są łatwe w utrzymaniu w dobrym stanie i porządku.

Kamień naturalny na taras – surowe i praktyczne rozwiązanie

Kamień tarasowy jest bardzo ciekawą propozycją na wykończenie podłogi tarasowej i balkonowej. Jest to bardzo elegancki materiał, który prezentuje się niebywale stylowo, niestety jest dosyć drogi i tak jak drewno wymaga impregnowania. Decydując się na podłogę tarasową z kamienia trzeba zwrócić uwagę na trwałość wybranego rodzaju kamienia, ponieważ niektóre po dłuższym czasie mogą się kruszyć. Wadą kamieni jest też ich duży ciężar i w wielu przypadkach szybkie nagrzewanie się od słońca.

Wybierając materiał podłogowy na balkon i taras trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników i zastanowić się co będzie najbardziej pasowało do elewacji. Dostępne jest tyle materiałów, że na pewno każdemu uda się znaleźć wymarzone rozwiązanie.

Leave a Reply

Captcha loading...