Przyjęcie w ogrodzie – o czym warto pamiętać?

Chociaż zima zbliża się do nas wielkimi krokami, warto wykorzystać ostatnie przyjemne dni by zorganizować przyjęcie w ogrodzie dla rodziny i przyjaciół. Tego typu spotkania pozwalają na cieszenie się z cudownego towarzystwa w pięknej, naturalnej przestrzeni. Jak je zorganizować, by nasi goście byli zadowoleni?

Pamiętajcie o podstawowym wyposażeniu

przyjecie-w-ogrodzieNie każdy ma w swoim ogrodzie dużą altankę, w której stół i wygodne krzesła tylko czekają na gości. Czasem, by zorganizować przyjęcie na zewnątrz, musimy trochę się wysilić. Pamiętajcie zatem o podstawach: wasi najbliżsi muszą mieć gdzie usiąść oraz gdzie położyć swoje talerze czy napoje. Najlepiej, by stół był wystarczająco duży, by pomieścić wszystkie dania oraz napoje. Dzięki temu unikniecie ciągłego przechodzenia się gości z miejsca na miejsce. Krzesła powinny być wygodne i zabezpieczone czymś miękkim, na przykład poduszkami. Chodzi tu nie tylko o wygodę siedzenia, ale także o to, by uniknąć wyziębienia. Nie chcemy przecież, by ktoś rozchorował się po naszym przyjęciu.

Ciepłe przyjęcie na świeżym powietrzu

A skoro mowa o przeziębieniach – zapewnijcie gościom wszystko, czego tylko potrzebują, by było im naprawdę ciepło. Zaopatrzcie się w wygodne koce, którymi można się opatulić, ale także termosy z ciepłymi napojami. Przygotujcie ich kilka do wyboru, aby każdy miał możliwość rozgrzania się przy odpowiednim trunku. Jeśli obawiacie się, że Wasze przyjęcie może zostać zniweczone przez deszcz bądź zbyt silny wiatr, zainwestujcie w namiot ogrodowy. Wynajmiecie go bez większych problemów – wiele firm zajmuje się tym przede wszystkim z myślą o weselach na świeżym powietrzu. Z pewnością znajdziecie zatem taki, który będzie odpowiadał Waszym potrzebom. W ten sposób uchronicie gości przed zimnem i wiatrem, zapewniając im przy tym przyjazne otoczenie.

Dodatki: oświetlenie, dekoracje i kwiaty

O tym, czy przyjęcie zostało dobrze przygotowane, świadczą także najmniejsze drobnostki. Zadbajcie zatem o to, by altanka bądź namiot były przyozdobione w takich sposób, by Wasi goście czuli się tam jak najlepiej. Wybierzcie odpowiedni motyw – czy wolicie, by spotkanie było eleganckie czy raczej przytulne? Pamiętajcie także o odpowiednim oświetleniu w ogrodzie! Zainwestujcie w małe, jasne lampki bądź postawcie na świece. A może skorzystajcie z mody na recycling i stwórzcie wiszące lampiony ze słoików? Jakiekolwiek dekoracje wybierzcie, starajcie się, by prezentowały się one spójnie, jako część dobrze przemyślanej całości.

Organizacja przyjęcia w ogrodzie z pewnością nie należy do najprostszych. Musimy bowiem zadbać o wiele szczegółów, przygotować się na każdą ewentualność. Jednak, gdy ten wieczór już nadejdzie, z pewnością spędzicie doskonały czas, bawiąc się ze swoimi bliskimi w cudownie zaaranżowanej przestrzeni.

Leave a Reply

Captcha loading...